Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre, AFAD 215 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru koşulları ve takvim detayları belirlendi.

AFAD duyurdu! AFAD 215 sözleşmeli personel alacak

Kamu kurumlarındaki istihdam süreçleri hız kesmeden devam ediyor. Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın personel alım ilanını takiben, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın da personel alımı yapacağı haberi geldi. Bu kapsamda, AFAD’ın taşra teşkilatında görev yapacak olan 215 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Uygulama ve Sözlü Sınav ile Alım Yapılacak

Resmi Gazete’de duyurulan ilana göre, personel alım süreci hem uygulamalı hem de sözlü sınavlarla gerçekleştirilecek.

Ortaöğretim mezunu olan adayların, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik teknolojisi, endüstriyel otomasyon teknolojileri, harita-tapu-kadastro, inşaat teknolojisi, itfaiyecilik ve yangın güvenliği, kimya teknolojisi, makine ve tasarım teknolojisi, metal teknolojisi, metalürji teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme, ulaştırma hizmetleri veya bu alanlara denk kabul edilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

KPSS 60 Şartı Aranıyor

Kiralık Dükkan Arayanlar Müjde! Denizli Çameli Belediyesi O Dükkanları Kiraya Veriyor Kiralık Dükkan Arayanlar Müjde! Denizli Çameli Belediyesi O Dükkanları Kiraya Veriyor

2022 Kamu Personel Seçme Sınavı’nda “KPSSP94” puan türü için en düşük 60 puan almak gerekiyor.

Ön lisans mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olmalı ve ön lisans düzeyinde öğretim veren kurumların “Acil Durum ve Afet Yönetimi” veya “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programlarını veya bunlara denkliği kabul edilen programları tamamlamış olmalıdır. Ayrıca, 2022 sınavında “KPSSP93” puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir.

Başvurular Kariyer Kapısı İnternet Sitesinden Yapılacak

Adaylar, başvurularını 9 Ekim’de saat 10.00’dan itibaren ve 17 Ekim’de saat 17.00’ye kadar gerçekleştirecekler. Başvurular, e-Devlet platformu üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı’nın “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresi aracılığıyla elektronik olarak kabul edilecek.

Sonuçlar AFAD İnternet Sitesinden Açıklanacak

Kariyer Kapısı’ndan yapılmayan başvurular göz önünde bulundurulmayacak. Başvuru sonuçları, Başkanlık tarafından “www.afad.gov.tr” adresinde yayınlanacak duyurunun ardından adaylar tarafından Kariyer Kapısı üzerinden kontrol edilebilecek. Adaylara ek bir yazılı bildirim yapılmayacak. Bu bilgileri dikkate alınız.

Kaynak: Haber Merkezi