İYİ Parti'de istifa krizi sürüyor. İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, X (Twitter) hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifanın ardından İYİ Parti 28. Dönem Ankara milletvekili Adnan Beker'in siyasi kariyeri hakkında bilgiler araştırılıyor. Peki, Adnan Beker kimdir? Adnan beker İYİ Partiden neden istifa etti? Adnan Beker hangi partiye geçecek? Adnan Beker evli mi? Adnan Beker kaç yaşında? Gibi soruların cevapları şimdiki haberimizde...

Adnan Beker İYİ Partiden neden istifa etti? 

Adnan Beker Twitter platformu üzerinden yaptığı paylaşımda açıkladı:

Hayatım boyunca doğruluğu ve dürüstlüğü ilke edindim. Attığım her adımda, çıktığım her yolda daima “önce ülkemin, önce milletimin menfaati” dedim. En büyük hayallerim hep ülkem için oldu. Bu da elbette çok çalışmakla mümkündü. Bu vesileyle, Ülkemizin her yerinden, her kesiminden bir araya gelen yol arkadaşlarımızla birlikte İYİ Parti'yi kurduk.

25 Ekim 2017’den beri İYİ Parti'nin başarısı için gece gündüz demeden, var gücümle, her alanda mücadele ve emek verdim. Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Ankaralı Hemşehrilerim, Ankara’mızda yaşayan başta siz değerli Ankaralı hemşehrilerimin ve esnaflarımızın olmak üzere bana gelen tüm talepleri gücüm yettiğince dile getirmek, mümkün olduğunca yerine getirmek ve çözüme kavuşturmak amacıyla 2019 Yerel Seçimlerinde sizlerin teveccühü ile Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine seçildim. Çok şükür görevimi büyük bir özveriyle yerine getirdim.

Adnan Beker İYİ Partiden neden istifa etti Adnan Beker hangi partiye geçecek (2)

Dört yıllık görev sürem boyunca 200 binden fazla vatandaşımızı ve partilimizi ABB İYİ Parti Grup Başkanlığımızda ağırladık. Sokağa indik; Ankara’mızı mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy gezdik. İlçe ilçe Ankara’mızın problemlerine doğrudan temas ettik. 14 Mayıs 2023 Genel Seçimlerinde, Grup Başkanvekilliği görevimden ayrıldıktan sonra İYİ Parti üyelerimizin yüksek teveccühü ile temayül yoklamasında 3 bin 632 oy alarak, parti içi rekorla Ankara 2. Bölge 1. sıradan milletvekili adayı oldum.

Adnan Beker İYİ Partiden neden istifa etti Adnan Beker hangi partiye geçecek (4)

Önce Marmara sonra Ege şimdide Akdeniz | Denizlerdeki depremler neye işaret? Önce Marmara sonra Ege şimdide Akdeniz | Denizlerdeki depremler neye işaret?

Partililerimiz, yol arkadaşlarımız, gönüllülerimiz ile beraber soluksuz bir seçim kampanyası yürüttük. Seçim bölgemde İYİ Parti’nin oyunu hep birlikte artırdık. Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Esnaf Birliklerimiz , Köy ve Mahalle Muhtarlarımız ve gençlerimiz ile sürekli bir araya geldik.

Taleplerini TBMM çatısı altında dile getirdik; soru önergeleri, araştırma önergeleri ve kanun teklifleri verdik. Bu zamana kadar, başta Ankara'da yaşayan kıymetli hemşehrilerime hizmet olmak üzere, İYİ Parti'nin başarısı için durmadan, yorulmadan çalıştım. Bu süreçte benimle beraber yürüyen tüm yol arkadaşlarıma tek tek teşekkürlerimi iletiyorum.

Adnan Beker İYİ Partiden neden istifa etti Adnan Beker hangi partiye geçecek (3)

Aziz Türk Milleti ve Kıymetli Hemşehrilerim, İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralı hemşehrilerim ve Yüce Türk Milleti’ne daha fazla katkı sağlayamayacağımı düşündüğümden, bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ediyorum. Başta çok değerli Ankaralı hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti İlçe Başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti’ye oy vermiş tüm vatandaşlarımızla bugüne kadar nasıl hemhâl olduysak bugünden sonra da kapım ve telefonum her zaman açık olacaktır. Büyük Türk Milleti’ne ve Ankara'mıza her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim.

Saygılarımla. Ankara Milletvekili ADNAN BEKER


Adnan Beker hangi partiye geçecek?

Beker bir partiye geçip geçmeyeceğine dair bir açıklama henüz yapmazken, Gazeteci İsmail Saymaz Beker'in AK Parti'ye katılacağını öne sürdü.

Adnan Beker kimdir?

Genç yaşta ticarete atılan Adnan Beker; Petrol, inşaat, enerji sektöründe çeşitli faaliyetler gösterdi. TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği, Çeşitli STK, Vakıf ve Dernek başkanlığı gibi görevlerde bulundu.

Adnan Beker evli mi?

Adnan Beker evli ve 4 çocuk babasıdır.

Adnan Beker kaç yaşında?

1964 yılında doğmuştur. Yani 59 yaşındadır.

Adnan Beker aslen nereli?

Beker aslen Yozgat'ın Çadırardıç köyündendir.

Kaynak: Haber-Hatice Zeybek