Vatandaşların arama motorlarında sıkça arattığı Acıpayam Belediye Başkanı kim? Hulisi Şevkan kimdir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Acıpayam Belediyesi hangi partiden? Gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık...

Acıpayam Belediye Başkanı kim?

Acıpayam Belediye Başkanı Hulisi Şevkan'dır.

Hulisi Şevkan kimdir?

İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra iki yıl Fransa’da ikamet eden Dr. Hulusi Şevkan Ortaokul eğitimini Nazilli’de devam etti. 1978 yılında da Acıpayam Lisesine başlayan Şevkan, 1981 yılında mezun olup Samsun Yüksek Öğretmen Okuluna gitti. Azimli çalışmalarının neticesinde bir yıl sonra Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak Diyarbakır’a gitti.

Behzat Ç Yeliz kimdir? Selen Öztürk oynadığı diziler ve filmler Behzat Ç Yeliz kimdir? Selen Öztürk oynadığı diziler ve filmler

Acıpayam Belediye Başkanı kim Hulisi Şevkan kimdir Acıpayam belediyesi hangi partiden (1)

1988 yılında Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Hulusi Şevkan, iki buçuk yıllık şark hizmetinden sonra Acıpayam ilçesine bağlı Dodurgalar Beldesinde göreve başladı. Dodurgalar’da beş yıla yakın görev yaptıktan sonra on üç yıl kesintisiz Acıpayam halkına hizmet vereceği Acıpayam Devlet Hastanesi Acil Polikliniğine atandı.Bir hizmet adamı olarak dile getirilen Dr. Hulusi Şevkan Acıpayam halkına karşı sorumluluklarının daha fazla olduğunu hissederek 2009 yılında yapılan mahalli seçimlerde Acıpayam Belediye Başkanlığına aday oldu. 

Uzun zamandır Acıpayam halkının sevgisini kazanan Şevkan, seçimlerde halkın büyük bir kısmının oyunu alarak Acıpayam Belediyesi Başkanı oldu. 2009 Mart ayından bu yana  başkanlık görevini layıkıyla yürüten Dr. Hulusi Şevkan evli ve iki çocuk babası.

Acıpayam belediyesi hangi partiden?

Acıpayam Belediye Başkanlığı seçiminde, AK Parti adayı Hulusi Şevkan 19.593 oy alarak %54,24'lük bir oy oranıyla galip gelmiştir. Diğer adaylar ve aldıkları oy oranları şu şekildedir:

CHP adayı Alim Arslan: 15.479 oy (%42,85)

BBP adayı Halil İbrahim Yılmaz: 323 oy (%0,89)

DP adayı Hulki İlhan: 269 oy (%0,74)

Saadet Partisi adayı Bayram Ünnü: 254 oy (%0,70)

Dolayısıyla, Acıpayam Belediye Başkanlığı'nı kazanan parti AK Parti'dir, ve bu göreve seçilen isim Hulusi Şevkan'dır.

Acıpayam Belediye Başkanı kim Hulisi Şevkan kimdir Acıpayam belediyesi hangi partiden (2)

Hulisi Şevkan kaç yaşındadır?

Şevkan,1963 yılında doğmuştur. Yani 60 yaşındadır.

Hulisi Şevkan aslen nereli?

Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı Horuz köyünde dünyaya gelmiştir.

Kaynak: Haber- Hatice Zeybek