Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, Manisa Tarihi Bezi Kooperatifi (MABEZ) ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi İletişim Fakültesi, 600 yıllık tarihi Manisa Bezi’nin önemi, geliştirilmesi ve tanıtılması noktasında çalışmaları sürdürüyor.

Manisa'da Prestij Projesini Hedef Aldılar Bakır Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı Manisa'da Prestij Projesini Hedef Aldılar Bakır Kablo Hırsızları Suçüstü Yakalandı

Geçtiğimiz günlerde Türk Kadınlar Konseyi Manisa Kurucu Başkanı ve MABEZ Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve yönetimi Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu, Manisa Bezini anlattı.

Manisa Bezi (1)

İletişim Fakültesi yönetimi de Kafkaslı ve Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Melahat Uz’a iadeyi ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyarette Manisa Valisi Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü eşi Şeyda Ergün, Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul’un eşi Aytül Tombul, Manisa İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’ın eşi Nuray Aktaş,  MCBÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Baştan, öğretim üyeleri katıldı. 

Manisa Bezi (2)

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Kurucu Başkanı ve MABEZ Başkanı Mübeccel Kafkaslı, Konsey olarak 600 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan tarihi Manisa Bezi’ne sahip çıktıklarını, bu kapsamda dokuma kursları açtıklarını, kadınların hem mesleki sahibi olmalarına hem de aile bütçelerine katkıda bulunmalarına destek olduklarını söyledi.

Manisa Bezi (3)

Kafkaslı,  Manisa Bezi’nin tanıtımı noktasında herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini kaydetti.

Manisa Bezi (4)

Manisa Bezi (5)

Manisa Bezi (6)

Manisa Bezi (7)

Manisa Bezi (8)

Kaynak: haber merkezi