Manisa'nın Alaşehir İlçesinde 59 yıl önce mezun oldukları okula geri dönen 9 arkadaş, eski günleri anarak mutlu oldular.

MABEM Kart ile Eğitimde Devrim: MABEM Öğrencilerine Eğitimde Dijital Destek MABEM Kart ile Eğitimde Devrim: MABEM Öğrencilerine Eğitimde Dijital Destek

Alaşehir'in Beş Eylül İlkokulu'ndan 1963-1964 yıllarında mezun olan 49 öğrencinin 9 tanesi 59 yıl sonra bir araya gelerek eski günleri yad ettiler. Mezun oldukları sınıfta bir kez daha oturan arkadaşlar, okulu ve bahçesini gezdiler.  Arkadaşları adına konuşan Reyhan Ertürk, "1963-1964 eğitim-öğretim yılında mezun olduk ve bir çoğumuz bir daha gelememişti. Öğretmenimiz Fatma Sayılgan idi, sınıfta 49 kişiydik. Okuduğumuz okula ziyaret ve hatıralarımızı tazelemeyi, nostalji yapmayı düşündük. 9 arkadaşımızla beraber okulumuza geldik. Sınıfımızda sıralara oturduk, salonda ve bahçede yürüyüş yaptık. Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk’ümüze çiçek bırakıp, saygı duruşunda bulunduk. Okul idaresinin bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak: İHA