Son yıllarda yaşanan ev sorunu için devlet birçok çözüm üretti ve bu çözümlerden bir tanesi de devlet destekli prefabrik evler oldu. Ev sahibi olmak isteyenler için büyük bir imkan olan prefabrik evler için yeni bir kampanya haberi geldi. İşte detaylar…

Sadece 175.000 TL'ye devlet destekli bahçeli villa

Son iki yılda Türkiye’de ev sahibi olmak daha da önemli hale geldi. TOKİ’nin yeni konut projeleri yapmayacağı için prefabrik evlere yönelmek gerekiyor. Prefabrik evler, ekonomik, hızlı ve dayanıklı olmalarıyla, kendi evini isteyenler için ideal bir alternatif oluşturuyor. Prefabrik evlerin avantajları ve detayları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz…

Hem uygun fiyatlı hem de hızlı kurulumuyla prefabrik evler dikkat çekiyor. Türkiye’deki konut sorununa çözüm olabilecek bu projeler, çevreye duyarlı bir yaşam sunuyor. Prefabrik evler, kaliteli ve dayanıklı demir çelik malzemelerden yapılmıştır. Ayrıca enerji verimliliği yüksek yapılarıyla çevreyi koruyorlar.

Prefabrik ev almak isteyenler için Eylül ayı kaçırılmayacak bir fırsat. Devlet, prefabrik evlere destek vererek insanların uygun fiyata ev sahibi olmasını sağlıyor. Prefabrik evlerin fiyatları ve devletin sunduğu destekler aşağıda belirtilmiştir:

3+1 Ev 175 Bin TL! Prefabrik Evlere Büyük Devlet Desteği! Artık Herkesin Evi Olabilir...

175.000 TL 2+1 Prefabrik Ev

Lokasyon: Kocaeli / Gebze

Brüt Alan: 21 m²

Net Alan: 21 m²

Oda Sayısı: 2

Pilav saç döker mi? Saç dökülmesine sebep olan besinler Pilav saç döker mi? Saç dökülmesine sebep olan besinler

Banyo Sayısı: 1

Kat Sayısı: 1

Isıtma: Yok

Dış Cephe: Betopan

Yapı Malzemesi: Demir

Kimden: Üreticiden

Takas: Hayır

3+1 Ev 175 Bin TL! Prefabrik Evlere Büyük Devlet Desteği! Artık Herkesin Evi Olabilir... (1)

125.000 TL 1+1 Prefabrik Ev

Lokasyon: Antalya / Döşemealtı

Brüt Alan: 18 m²

Net Alan: 17 m²

Oda Sayısı: 1

Banyo Sayısı: 1

Kat Sayısı: 1

Isıtma: Klima

Dış Cephe: Amerikan Siding

Yapı Malzemesi: Demir

Kimden: Üreticiden

Takas: Hayır

3+1 Ev 175 Bin TL! Prefabrik Evlere Büyük Devlet Desteği! Artık Herkesin Evi Olabilir... (2)

1.250.000 TL 4+1 Prefabrik Ev

Lokasyon: Kayseri / Melikgazi

Brüt Alan: 115 m²

Net Alan: 110 m²

Oda Sayısı: 4

Banyo Sayısı: 2

Kat Sayısı: 1

Isıtma: Kombi (Doğalgaz)

Dış Cephe: Yalıpan

Yapı Malzemesi: Çelik

Kimden: Üreticiden

Takas: Evet

DEVLETTEN PREFABRİK EV DESTEĞİ

Devlet, yoksulluk sınırının altında yaşayan ve iyi bir konuta sahip olmayan vatandaşlara prefabrik ev desteği sağlıyor. Bu destek, 3294 sayılı Kanun kapsamında veriliyor ve prefabrik evlerin inşası, onarımı veya satın alınması için 300.000 TL’ye kadar hibe şeklinde sunuluyor. Başvuru yapmak isteyenlerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bunlar arasında, yardım alınacak mahallede en az bir yıl oturmak, nafaka borcu olmayan akrabası bulunmamak gibi kriterler bulunuyor. Başvuru sonucunda uygun bulunan projeler onaylanıyor ve proje sahiplerine belirli bir süre içinde tamamlamaları için destek veriliyor. Prefabrik evler, uygun maliyetleri ve devlet yardımları ile Türkiye’de ev sahibi olmayı hayal eden herkese ulaşılabilir bir alternatif oluşturuyor.

Kaynak: Enes Kocatürk