Kulalı kadınların emeği Expo Sport 2023 Spor Fuarı’nda Kulalı kadınların emeği Expo Sport 2023 Spor Fuarı’nda

14. Geleneksel Şehzadeler Muaythai Zafer Kupası, Manisa’da Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Turnuvada ringe çıkan sporcular, şampiyonluk kupası için büyük bir mücadele etti. Açılışa Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Muaythai Federasyon Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu ve sporcular katıldı. Açılışta konuşma yapan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, "9 ilimizden 277 sporcumuzu Manisa'mızda ağırlamaktan ve böyle güzel bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyorum ve bu organizasyona destek veren başta Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Spor, dostluk, barış ve kardeşlik demektir. Bizler Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman ve her daim halkımızın hizmetindeyiz. Manisa’da 64 spor tesisimiz vardı, son 5 yılda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle 274 spor tesisimiz oldu. Bu tesisler gençlerimiz için yapıldı. Bu tesislerden nice Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonları çıkacak. Tüm sporcuları mücadeleleri için tebrik ediyorum" dedi.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Şehzadeler şehri Fatih'in Kanuni'nin yetiştiği şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü yaşıyoruz. Bu anlamda da Ediz Barış hocamızın öncülüğünde 14. Geleneksel Şehzadeler Muaythai Zafer Kupası'nı düzenliyoruz. Bu turnuvayla adeta tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya bir mesaj veriyoruz, bu ülkenin gençleri ve sporcuları olarak kurtulduğumuz günleri unutmuyoruz. Kurtuluş günlerinde bir aradayız ve şanlı Tük gençliği dimdik ayaktadır mesajı bugün bu salonda veriyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.

Müsabakalar iki gün sürdü ve sonunda Manisa birinci, İzmir ikinci, Balıkesir ve Amasya üçüncü oldu. Dereceye giren sporcuların madalya ve kupalarını antrenörleri takdim etti.

Kaynak: İHA