YUSUF TÜFEKÇİ YENİDEN BAŞKAN

Sarıgöl Merkez ve Mahalleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifinin 1. Olağan Kongresi yapıldı.

10:34:56 | 2019-07-11

Sarıgöl Belediye Düğün salonunda yapılan kongreye tek liste olarak girildi. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasından sonra Kongrenin divan başkanlığına Ahmet Ok seçildi.

217 ortağı bulunan Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Yusuf Tüfekçi yaptığı açılış konuşmasında kooperatifin kuruluş amacını açıkladı. Üzüm üreticilerinin artık birlikte hareket etmesi gerektiğinin altını çizen Yusuf Tüfekçi; “Üzümcüler olarak birlik içinde olmalıyız. Her yıl milyarlarca liramız dolandırıcılar tarafından kaçırılmakta. Oysa üzümcüler birlik olmalı bunun önüne ancak böyle geçebiliriz. Kooperatif olarak bu yıl dünyaca ünlü Metro Grosmarket ile anlaşa sağlandı. Protokol imzalandı. Sırada çok sayıda saygın firmalar var. Görüşmeler devam etmekte. Kooperatif olarak üzümden elde edilen mamulleri yapmak için kolları sıvadık. Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa entegre tesis yapmak için düğmeye bastık” dedi.

Tüfekçi tekrar seçildi

Kongreye tek liste olarak gidildi. Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri tarımsal Kalkındırma Kooperatifi başkanlığına yapılan açık oylamayla Yusuf Tüfekçi tekrar başkan seçildi. Yönetim kurulu üyeliklerine Yusuf Tüfekçi, Fatih Gürsoy, Engin Can, Muzaffer Avşar, M. Ali Duman getirildi. Denetim kurulu üyeliklerine ise Yusuf Özkan, Hüseyin Özen ve Ahmet Üstüntaş getirildi.

Üreticinin Refahı önemli

Kongreye katılan Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan da bir konuşma yaptı. Üzüm üreticilerinin daha güzel yarınlar ve refah içerisinde yaşamaları için ellerini taşın altına koyduklarını dile getiren Seyhan; “Sarıgöl’de kurulan tarımsal amaçlı kooperatifi destek vermekten mutluluk duymaktayım. Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak Sarıgöl Trazlar Mahallesinde 50 dönümlük hazine arazisini kiraladık. Burada yaş ve kuru üzümler işlenecek. Ayrıca üzüm pestili, Üzüm köftesi, şıra, sirke, pekmez üretimi yapılacak. Sarıgöl’de üzüm üreticilerinin daha refah içerisinde yaşamalarını sağlayacağız. Üzüm paralarının kaçmasını önleyeceğiz. Oda olarak bu projenin içerisinde olmaktan mutluluk duymaktayız” dedi.

Kongreye Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, Genel Sekreter Birol Şen ile 87 kooperatif ortağı katıldı.
ETİKET :  Sarıgöl Merkez ve Mahalleri Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Yusuf Tüfekçi Mustafa Seyhan Kongre

Tümü