G-78LS550PWZ google-site-verification: googlebcd5998d306cf26d.html 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ADINA DEV BAYRAK


İlçemize bağlı Sığırtmaçlı Mahallesi sakinleri tarafından 15 Temmuz anısına bayrak dikildi.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ADINA DEV BAYRAK

Mahalleye hakim bir tepe üzerine dikilen bayrak şehitlerimize ithaf edildi. Bayrağın yapımını organize eden mahalle sakinlerinden İlkay Kacar ve Fahrettin Akbaba, uzun zamandır istedikleri bir hayali gerçekleştirdiklerini belirttiler. Mahalle kadınları da temizlik yaparak destek verdiler.

15 Temmuz günü hazırladıkları bayrağı göndere çeken mahalle sakinleri, saygı duruşunun ardından istiklal marşı okudular. Daha sonra şehitlerimiz ve ülkemizin geleceği için dualar edildi. Mahalle sakini İdris Akbaba, “şehit ruhu göklerde nöbette, kanın bayrakta en yükseklerde” sözleriyle yaptıkları çalışmadan gurur duyduklarını belirttiler. Duygusal anların yaşandığı törende, bayrak, vatan sevdası ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne dikkat çekildi. Bayrağın dikilmesinde emeği geçen Halime Akbaba; “Mahallemizin en hakim tepesine birlikte diktiğimiz dev bayrak 8 metre yükseklikte ve 3x2 metre ebadında. Burada katılımlarından dolayı mahallemiz kadınlarına teşekkür ederim” dedi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar