TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ'YE COŞKULU KARŞILAMA

Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanı Bekir Pakdemirli, Sarıgöl'de Cumhur ittifakı büyük mitingine katıldı.

14:16:05 | 2019-03-27

Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanı Bekir Pakdemirli, Sarıgöl'de Cumhur ittifakı büyük mitingine katıldı. Miting öncesi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP'li Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün ile Sarıgöl Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Sarıgöl Belediye Başkan adayı Necati Selçuk, Sarıgöl'e yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. 

"Chp'nin Yeni Projesinin Adı, Türkiye'yi Bölme Projesidir"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Karşımızda teröre siyasi tünel kazan bir CHP var. CHP'ye gönül vermiş kardeşlerim, uyanın artık karşınızda Atatürk'ün kurduğu parti yok. CHP'nin yeni projesinin adı, Türkiye'yi ortadan ikiye bölme projesidir, Cumhur ittifakı olarak milletin iradesinin üzerinde güç tanımadıklarını, parti kimliklerini öne çıkarmadan milletin egemenliği için seçimlerde AK Parti ile MHP'nin beraber olduğunu söyledi. Bakan Pakdemirli, merkezi hükümetle yerel yönetimin uyum içinde çalışmasının önemine dikkati çekerek, "Ben bakan olduktan sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ziyaretime geldi. Sayın başkana 'İzmir'le ilgili ne kadar projen varsa getir, hizmetin siyasisi olmaz, benim bakanlığımla ilgili olsun olmasın hepsini takip edeceğim. Burada bir elçin var, İzmir'e hizmet edelim.' dedim. Aradan 8 ay geçti ve hiç proje gelmedi. Bunun iki sebebi var. Bir tanesi bunların hizmet gibi bir derdi yok. Halbuki bizim derdimiz sizin derdinizle dertlenmek ve dertlerinizi çözmektir. Biz sizlere efelik, efendilik yapmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

İlçenin önemli ekonomik faaliyetlerinden olan üzüm üreticiliğini desteklemek için pek çok çalışma yaptıklarını aktaran Pakdemirli, sultani çekirdeksiz üzümde coğrafi tescili alarak ürünü Manisa markasıyla bütünleştirdiklerini, Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığıyla üreticiden düzgün bir fiyatla ürün alarak, piyasayı dengeleyip üreticiyi koruduklarını anlattı.

Bakan Pakdemirli konuşmaısnın devamında; Bu seçimler hakikaten çok önemli. Bu seçimler bizim bekamız. 24 Haziran'da bize vermiş olduğunuz vizenin tekrar tastikini istiyoruz. Tarım da, orman da eksikliklerimiz olmuş olabilir. Sizlere hizmetlerimizi yeterince verememiş olabiliriz. Ama bugün hesap görme günü değil, bugün bekamızı kurtarma günüdür. Bugün oy oranlarımızın bir fazlasını almamız lazım. Belediye hizmetlerinde iktidarla birlikte yürüyen belediyeler çok daha verimli oluyorlar. Manisa'da bir değil, iki değil, üç tane bakanınız var. Bu dönemde Manisa çok şanslı. Bizim derdimiz sizin dertlerinizle dertlenmek, sıkıntılarınız varsa bunları çözmeye çalışmaktır. Biz sizlere efelik yapmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.Bu Millet, yolunu şaşırmış partilere, teröristlere, hainlere ve alçaklara bu seçimde de gereken dersi verecektir" dedi. Konuşmaların ardından Bakan Pakdemirli ile birlikte Cumhur İttifakı adayları Cengiz Ergün ve Necati Selçuk ile birlikte  vatandaşları selamladı.

 

 
ETİKET :  

Tümü