SARIGÖL ZİRAAT ODASI JEOTERMAL İPTAL DAVASINI KAZANDI

09:37:03 | 2019-07-08

Sarıgöl İlçesi Baharlar Mahallesinde jeotermal santrali açılma kararına mahkemeye iptal davası açan Sarıgöl Ziraat Odası iptal davasını kazandı. 

     Sarıgöl İlçesi,Baharlar Mevkinde bir şirket tarafından jeotermal santral kuyusu açılmasına karşı çıkan Sarıgöl Ziraat Odası geçtiğimiz aylarda kuyunun açılacağı mahallede keşif yapılmasının ardından kuyunun iptali için Manisa İdari Mahkemesine iptal davası açtı. Bu gün sonlanan kararla mahkeme itiraza ve bilirkişi raporlarına göz önüne alarak kuyunun açılmasına iptal kararı verdi.

   ‘’Sonuna kadar mücadele edeceğiz.’’

     Sarıgöl Ovasının dünyaca ünlü sofralık üzüm bağları arasında jeotermal santral yapılmasına  karşı olduklarını dile getiren Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen’’Gözün aydın Sarıgöl’üm davamızı kazandık. İlk sınavımızı başarıyla tamamladık. Bu işin kahramanı Avukatımız Akın Yakan Beye teşekkür ederim. Söz verdiğimiz gibi jeotermale izin vermeyeceğiz dedik ve başardık. Sarıgöl Ziraat Odası olarak sonuna kadar çiftçimizin yanındayız. Mahkemeden çıkan karar Sarıgölümüze hayırlı olsun.’’dedi. Ülgen,güzel ve verimli topraklarımızı sonuna kadar koruma kararında olduklarını da sözlerine ekledi.
ETİKET :  

Tümü