MİNİK ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAĞIŞ

29 mevcutlu Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu 3-C Sınıfı öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 160 TL’yi Kızılay Sarıgöl İlçe Koordinatörlüğüne bağışladı.

07:17:44 | 2019-05-27

29 mevcutlu Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu 3-C Sınıfı öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri 160 TL’yi Kızılay Sarıgöl İlçe Koordinatörlüğüne bağışladı. 3-C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Yusuf Özcan ile birlikte Sarıgöl Kızılay İlçe Koordinatörü Yusuf Tüfekçi’ye giderek bağış yapmak istediklerini belirttiler. Miniklerin anlamlı bağışını teslim alan Yusuf Tüfekçi, Kızılay’ın banka hesabına yatırıp bağış dekontunu öğrencilere teslim etti.

Miktar değil, davranış çok önemli
Sarıgöl Kızılay İlçe Koordinatörü Yusuf Tüfekçi, minik öğrencilerin anlamlı davranışlarını kutladığını ifade ederek; “Önemli olan yardımlaşma ve dayanışmasının gelişmesidir. Yapılan yardımın miktarı değil, öğrencilerin davranışları çok önemli. Yusuf öğretmenimi ve minik öğrencilerimizi kutlarım. Kendileri ile gurur duydum” dedi.

Amaç sosyal yardımlaşma bilincini oluşturmak
Sarıgöl Mimar Sinan İlkokulu 3-C Sınıf Öğretmeni Yusuf Özcan, öğrenciler arasında sosyal yardımlaşma bilincini oluşturmak için böyle bir uygulama içerisine girdiklerini ifade ederek; “Bilindiği Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin afetlerde dünya genelindeki tüm zorda kalan insanlara yardım götüren sosyal yardımlaşma kurumlarımızdan biridir. Bizde öğrencilerimiz arasında sosyal yardımlaşma bilincinin yerleşmesi ve Kızılay’ın nasıl bir yardımlaşma kurumu olduğunu göstermek amacıyla yardım kampanyası düzenledik. Öğrenciliermiz ailelerinin verdikleri harçlıkların bir miktarını bağışlayarak 160 TL. topladılar. Bizde toplanan parayı Kızılay Sarıgöl Koordinatörü Yusuf Tüfekçi’ye teslim ettik” dedi.
ETİKET :  Sarıgöl Kızılay Yusuf Tüfekçi Yusuf Özcan Mimar Sinan İlkokulu Yardımlaşma Bağış

Tümü