İKİ YIL ÖNCEKİ CİNAYET AYDINLATILDI

İlçemize bağlı Afşar Mahallesinde 72 yaşındaki şahıs Kazım Avcı, iki yıl önce yatağında bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunmuştu

10:17:56 | 2020-01-08

İlçemize bağlı Afşar Mahallesinde 72 yaşındaki şahıs Kazım Avcı, iki yıl önce yatağında bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunmuştu. İddiaya göre olay, 15 yıl önce Almanya'da emekli olduktan sonra Sarıgöl ilçesine yerleşen 72 yaşındaki Kazım Avcı, sabah eşi C. Avcı tarafından uyandırılmak istendi. Eşinin yataktan kalkmadığını gören Cemile Avcı, hemen durumu komşusuna haber verdi. Olay yerine gelen komşusu ise Kazım Avcı'nın vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandığını görünce durumu jandarmaya haber verildi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri ve Sarıgöl İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmamıştı.

Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcılığı altı ay önce cinayet dosyasını yeniden incelemeye aldı. Manisa İl Jandarma Alay Komutanlığı İstihbarat Büro elemanları ve Sarıgöl İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin yaptıkları çalışmalar sonunda N.A (49), Y.K (31), M.T (30), C.T (34) ve C.A (74) jandarma tarafından gözlem altına alındılar. Alınan ifadeler doğrultusunda Sarıgöl Cumhuriyet Başsavcısı beş şüpheliyi tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk etti.

Mahkeme, şüphelilerden N.A, Y.K, M.T ve C.T’nin tutuklanarak Alaşehir Kapalı ceza ve Tutuk Evine gönderilmesine, maktulün eşi C.A’nın ise yurt dışı yasağı konularak denetimli olarak serbest kalmasına hükmetti.
ETİKET :  Sarıgöl Haber Kazım Avcı Afşar Mahallesi Cinayet

Tümü