G-78LS550PWZ google-site-verification: googlebcd5998d306cf26d.html 

DİYANET VAKFINDAN GIDA YARDIMI


Türkiye Diyanet Vakfı Sarıgöl Şubesi Ramazan ayı münasebetiyle gıda yardımında bulundu.
DİYANET VAKFINDAN GIDA YARDIMI

Vakıf tarafından 35 mahallede belirlenen ihtiyaç sahipleri için hazırlanan gıda kolileri din görevlileri tarafından teslim edilmeye başlandı.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte camilerde görevli imamlar tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi aileler için Diyanet Vakfı Sarıgöl Şubesi gıda kolileri hazırlatıldı. Belirlenen ailelere hazırlanan gıda kolilerinin ekipler tarafından ailelere ulaştırılmaya başlandığını belirten Sarıgöl İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan; “11 ayın sultanı olan Ramazan ayı birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının bütünleştiği kutsal bir aydır. Sarıgöl Diyanet Vakfı Şubesi olarak camilerde görevli arkadaşlarımız çevrelerindeki ihtiyaç sahibi aileleri belirledi. Hayırseverlerin de katkılarıyla Ramazan başladığından bu yana 35 mahallede 250 aileye içerisinde çeşitli gıda maddeleri olan kolileri ulaştırdık. Yardımlaşma kadar güzel bir paylaşım olamaz. Peygamberimiz (S.A.V) ne güzel söylemiş 'Koşusu aç iken tok yatan bizden değildir.' Bu söz paylaşmanın en güzel örneğidir” dedi. Sarıgöl İlçe Müftüsü Mehmet Ceyhan yardımların devam edeceğini ifade etti.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar