G-78LS550PWZ google-site-verification: googlebcd5998d306cf26d.html 

CHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ AFET BÖLGESİNDE


CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen ve CHP Sarıgöl İlçe Başkanı Halil Erman Eryılmaz, Sarıgöl’e bağlı yayla mahallelerinde geçtiğimiz gün yaşanan fırtına, sel ve dolu felaketini incelemek için ilçemize geldi.
CHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ AFET BÖLGESİNDE

CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Bekir Başevirgen ve CHP Sarıgöl İlçe Başkanı Halil Erman Eryılmaz, Sarıgöl’e bağlı yayla mahallelerinde geçtiğimiz gün yaşanan fırtına, sel ve dolu felaketini incelemek için ilçemize geldi. Kızılçukur, Karacaali ve Günyaka Mahallelerinde afet bölgelerini gezen CHP milletvekilleri daha sonra muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, yaşanan afetin boyutunu yerinde gördüklerini ifade ederek: “Öncelikle hepinize geçmiş olsun diyorum. Çiftçimiz zaten borçlu, bu yaşanan felaketle birlikte daha zor duruma düşeceklerinin farkındayız. Bizler de sizlerin sesini meclis kürsüsünden duyurup elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. Milletvekili Bekir Başevirgen de yapmış olduğu konuşmada TARSİM sigortası sisteminin yaşanan afetin yaralarına çözüm üretmekten uzak olduğunu hatırlatarak; “Tarsim'de yaşanan sıkıntıları daha önceleri yaşamış olduğumuz afetlerden dolayı yakında biliyoruz. Maalesef sigorta sistemi çiftçiyi korumaktan çok uzak. Umarım bu defa tarsim mağdur olan çiftçinin yanında olur. Sizin mağduriyetinizi ilgili kişilere anlatıp durumun vahametini göz önüne sereceğimizden endişeniz olmasın” dedi.

CHP Sarıgöl İlçe Başkanı Halil Erman Eryılmaz ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin çiftçinin, üreticinin daima yanında yer aldığını ifade ederek; “Kızılçukur, Karacaali ve Günyaka mahallelerimizi zaman zaman ziyaret ederek vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Bu gün gördük ki gerek yaşam alanları gerekse tarım arazilerinde ciddi zararlar var. Bunların çözümü için takipçi olacağız. Özellikle sel sularından bozulan yolların acilen yeniden yapılması gerekir” dedi.

Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar